מעבר לעמוד הבית
ההסתדרות הציונית העולמית

דירקטוריון

ד"ר מרים (מיקי) הרן

יו"ר מרכז ויץ

ראש ההתמחות בניהול סביבתי ומרצה לתלמידי תואר שני במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו משנת 2006. לאחרונה, סיימה כהונה של 9 שנים כדירקטורית בחברת כיל , היא משמשת כדירקטורית בחברת מ.א.י (חברה למחזור של פסולת חשמלית ואלקטרונית) ויו"ר הוועדה לאיכות סביבה של ארגון מעלה. בעבר שימשה ד"ר הרן כמנכ"לית המשרד להגנת הסביבה משנת 2003 עד שנת 2006 ולפני כן, כמדענית הראשית וכסמנכ"לית תעשיות במשרד. ד"ר הרן כיהנה, בין השאר, גם כיו"ר המועצה הישראלית לצרכנות, חברת דירקטוריון החברה לשירותי איכות הסביבה, חברת הועד המנהל של נגב טכנולוגיות, יו"ר ועדת איכות הסביבה של שותפות תל אביב-לוס אנג'לס וחברה באסיפה הכללית של מכון ירושלים לחקר ישראל. בעבר הרחוק יותר שימשה כמנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז למחקר שימושי באיכות הסביבה באוניברסיטת העיר ניו יורק, ארה"ב, חוקרת בכירה ב'א.י. מעבדות', חוקרת באוניברסיטת רטגרס בניוארק ניו ג'רסי, ארה"ב וחוקרת ומרצה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר הרן היא בעלת תואר שלישי בכימיה אורגנית מאוניברסיטת ברנדייס במסצ'וסטס, ארה"ב ותואר ראשון במדעי הטבע בכימיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

שפרה בלאק

גב' שפרירה בלק

גב' שפרירה בלק חברה במספר דירקטוריונים כגון מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים וביה"ח הווטרינרי של האוניברסיטה העברית. גב' בלק הקימה וניהלה את יחידת החברות והעמותות של האוניברסיטה העברית. כמו כן, גב' בלק הייתה יועצת מיוחדת לנשיא האוניברסיטה העברית וחברה בצוות הניהולי המצומצם. גב' בלק בעלת תואר ראשון בסטטיסטיקה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

עדי דישון

עדי דישון

עוסקת בתחום איכות הסביבה בתעשיה מזה 20 שנה. החלה את דרכה באשכול תעשיות במשרד להגנ"ס, ב-2003 ייסדה כיזמית יחידה את חברת הייעוץ EcoTraders המתמחה בייעוץ סביבתי. לאחר כעשור כמנכ"לית החברה, עברה לנהל את מרכז ויץ לפיתוח בר קיימא וניתבה את דרכו לתחומי הקיימות והסביבה. מרכז ויץ בניהולה של עדי יישם את הפיילוט הראשון בישראל בתחום התייעלות במשאבים בתעשיה במימון האיחוד האירופאי. עדי הובילה את מרכז ויץ לזכיה במכרז להקמת והפעלת המרכז להתייעלות במשאבים אותו היא מנהלת כיום.  עדי היא מוסמכת האוניברסיטה העברית בניהול טכנולוגי וכן בעלת תואר ראשון במדעי הסביבה מטעם העברית.

יצחק מינא

עו"ד יצחק מינא

עו"ד יצחק מינא הינו עו"ד ונוטריון, דירקטור בדירקטוריונים רבים. עו"ד מינא הינו שופט צבאי במילואים בדרגת אל"מ ומשרת בבית המשפט הצבאי לערעורים. עו"ד מינא שימש כמגשר בבית המשפט העליון ותחומי התמחותו הינם ניהול עזבונות, עריכת צוואות וייפוי כח מתמשכים, עסקאות נדל"ן כולל ייצוג יזמים, ייצוג חברות כולל בתחום סימני המסחר, רשלנות רפואית, ליטיגציה אזרחית בתחום המסחרי. עו"ד יצחק מינא הינו בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית.

שלמה פוקס

מר שלמה פוקס

מר שלמה פוקס הינו בעל קשר רב השנים עם מרכז ויץ ועם מייסדו פרופסור רענן ויץ ז"ל, כחוקר, כמרצה, וכמשתתף בפרויקטים של תכנון אזורי בחו"ל. מר פוקס עבד שנים רבות ככלכלן בסוכנות היהודית, תחילה במחלקה להתיישבות כפרית, ולאחר מכן בלשכת החברות. כיום מר פוקס הינו חבר דירקטוריון של חברת מסע ישראל, חבר דירקטוריון של המנהל הקהילתי לב העיר בירושלים, ומשמש כיו"ר וועדת הביקורת של האופרה הירושלמית. מר פוקס הינו בעל תואר שני מחקרי בכלכלת פיתוח מאוניברסיטת סאסקס, אנגליה, ובעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת אוקספורד, אנגליה.