מעבר לעמוד הבית
ההסתדרות הציונית העולמית

מרכז הידע
לערים מקיימות
הוקם במימון

ובחזון משותף
עם מרכז ויץ
לפיתוח בר קיימא

אודות מרכז ויץ

מרכז ויץ לפיתוח בר קיימא, חברת בת של ההסתדרות הציונית העולמית, הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם בשנת 1964. המרכז הוקם על ידי פרופ' רענן וייץ בעל השם העולמי שפיתח את גישת רחובות לתכנון אזורי.

מרכז ויץ מחויב לקידום אקטיבי של פיתוח בר קיימא בעזרת צוות המומחים שלנו והנגשת ידע מקצועי ורלוונטי, אנו שואפים לקצר את הזמן הדרוש מתוכניות פעולה לפרויקטים בפועל.

שינוי האקלים משפיע ברמות שונות על כל רבדי החיים שלנו, יש צורך בפעולות מידיות על מנת להפחית את פליטות הגז"ח באטמוסיפירה, זה יושג בעזרת מימוש פרויקטים בשטח.

קול קורא בשווי כמיליון ש"ח לרשויות מקומיות

לבחירת עיר פיילוט
להקמה של תוכנה ייחודית מבוססת AI
לתכנון האנרגטי של העיר

שיתופי פעולה נבחרים

מש"ב

מש"ב הינה סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל המופקדת על גיבוש, הובלה ויישום של מדיניות סיוע החוץ של מדינת ישראל. מרכז ויץ שימש כזרוע ביצועית בגיוס הניסיון ,הידע והמומחיות שנצברו בישראל לשם התמודדות עם אתגרי פיתוח באזורים שונים בעולם.

MED TEST II

MED-TEST II הוא חלק מתוכנית SwitchMed שהושקה בשנת 2009. כחלק מהפרויקט מרכז ויץ יזם קונסורציום של יועצים מובילים בתחום. פרויקט זה הסתיים בהצלחה רבה בשנת 2017, עם אחוז פנומנאלי של הטמעת ההמלצות בתעשייה

תעשייה יצרנית

המרכז להתייעלות במשאבים הוקם ביוזמה ובמימון של מנהל תעשיות במשרד הכלכלה והמשרד להגנת הסביבה. מכון יעיל, בבעלות משותפת של ההסתדרות הציונית העולמית ושל מרכז ויץ. מהות המרכז היא לסייע למפעלים להתייעל כלכלית וסביבתית.

רשויות מקומיות

פיתוח וקידום פרויקט ערים מקיימות במימון הזרוע הפילנטרופית של Google. מטרת היוזמה היא לסייע לרשויות מקומיות לאמץ כלים וטכנולוגיות בנושא אנרגיה ואקלים, הן בנושא אפחות המדרך של העיר והן בנושא הערכות לשינוי אקלים.

חקלאות מקיימת

פרויקט ביוזמת ובמימון אגף אסטרטגיה וכלכלה במשרד החקלאות. מרכז ויץ נבחר להוביל מחקר פורץ דרך אשר יבחן את מחזור החיים LCA של תוצרת חקלאית ארוזה.

מרכז הידע

ארגז כלים

document.addEventListener('DOMContentLoaded', function() { let greetingDisplayed = sessionStorage.getItem('greetingDisplayed') === 'true'; // פונקציה לטיפול באירוע df-messenger-loaded function handleMessengerLoaded() { if (!greetingDisplayed) { const dfMessenger = document.querySelector('df-messenger'); dfMessenger.renderCustomText(`ברוכים הבאים למרכז ויץ.\n כיצד נוכל לעזור לך?!`, true); greetingDisplayed = true; sessionStorage.setItem('greetingDisplayed', 'true'); } } // בדיקה אם df-messenger כבר נטען const dfMessenger = document.querySelector('df-messenger'); if (dfMessenger) { handleMessengerLoaded(); } // הוספת מאזין אירועים ל-df-messenger-loaded document.addEventListener('df-messenger-loaded', handleMessengerLoaded); });