מעבר לעמוד הבית
ההסתדרות הציונית העולמית

רשויות מקומיות

שותפים

אודות הפעילות

יוזמה פורצת דרך של הזרוע הפילנטרופית של Google לקדם כלים טכנולוגיים לקידום קיימות בערים. 70% מפליטות גזי החממה מקורן בערים. היות ובישראל 91% מהאוכולוסיה מתגוררת בערים, הרי שלערים בישראל חלק משמעותי במדרך הפחמני של ישראל. בערים גם הפוטנציאל הגבוה ביותר להטמעת אמצעים של הפחתת פליטות. מאידך ערים חשופות ביותר למפגעי שינויי אקלים כגון שטפונות וחום קיצוני. מרכז ויץ נבחר ע"י גוגל להוביל וליישם את המיזם בישראל. במרכז ויץ אנו מאמינים בשותפויות ועל כן גייסנו שותפים לדרך, כל אחד מוביל בתחומו.

"ערים מקיימות"

  1. מרכז ידע לערים מקיימות. אתר זה מהווה את התשתית הראשונית לרכז את הידע הדרוש לאנשי המקצוע ברשויות המקומיות כדיי לייזום וליישם פרויקטי קיימות, אנרגיה ואקלים. האתר ילך ויתרחב במקרי בוחן ודוגמאות לפתרונות קונקרטיים. מרכז הידע יכלול וובינרים, כנסים ופרסומים מקצועיים. יועצת אקדמית למרכז הידע: ד"ר מיכל צרפתי.  
  2. פיתוח מפה ודשבורד עבור אנשי המקצוע העירוניים כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי צרכי הפיתוח העתידי של העיר מבחינת; בינוי, צרכי אנרגיה, ניקוז ואיי חום עירוני. העיר אשר נבחרה להטמיע את אב הטיפוס הראשון, הינה עיריית חולון. הכלי יהיה מבוסס טכנולוגיות ענן ובינה מלאכותית AI. יועצת אנרגיה מלווה: עירית גולן אנגלקו.
  3. מיפוי של החברות הטכנולוגיות אשר זמינות להטמיע פרויקטי אנרגיה ואקלים ברשויות מקומיות בישראל. בדומה למפות אקוסיסטם דומות עבור אקלים ואנרגיה קהילת האנרגיה Ignite the Spark תפתח מפה יעודית לשימוש הרשויות המקומיות בישראל.
  4. הטמעת חדשנות ברשויות מקומיות– בשיתוף עם Startup Nation Central (SNC) יתקיימו שתי סדנאות. האחת מיועדת לסטארטאפים אשר מעונינים להטמיע את הטכנולוגיות שלהן ברשויות מקומיות. הסדנה תכלול מידע חיוני להבנת אופן הפעולה של רשויות מקומיות לרבות חוק המכרזים ומבנה רשות מקומית. סדנת מראה תלווה רשויות מקומיות בהבנה כיצד לעבוד את סטארטאפים וכיצד להתגבר על החסמים והפחדים להטמעת חדשנות. בתום שתי הסדנאות יבחרו 3 סטארטאפים אשר ישודכו לרשויות מקומיות מתאימות ויקבלו ליווי ע"י מנטורים.

מרכז הידע